SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 2  Men 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Zapatka, Adam H        17 Charter Oak Aqua 15:57.99   15:47.41  
  2 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics 15:48.55   15:49.72  
  3 Washart, Zachary F     20 Greater Philadel 16:10.59   15:57.13  
  4 Washart, Shane F       16 Greater Philadel 16:07.28   16:01.68  
  5 Landis, Luke A         18 Upper Arlington- 16:00.93Y  16:05.05  
  6 Berzolla, Andrew G     17 Crimson Aquatics 16:32.61   16:08.65  
  7 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming- 15:38.85Y  16:14.28  
  8 O'Brien, Sam A         16 The Fish-PV      16:37.83   16:15.86  
  9 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest 16:36.07   16:16.22  
 10 Wisner, Kai S          20 Victor Swim Club 16:11.21   16:17.20  
 11 Murphy, Liam           17 Pack Swim Team o 16:23.78   16:20.50  
 12 Simms, Sean A          16 Greater Philadel 16:26.44   16:21.27  
 13 Chang, Christopher S   15 Scarlet Aquatics 16:19.46   16:22.60  
 14 Proxmire, Duncan C     21 Machine Aquatics 16:00.27Y  16:22.99  
 15 Januario, Jack F       16 Executive Swim C 16:31.03   16:23.67  
 16 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming- 15:32.75Y  16:25.20  
 17 Kim, Daniel S          15 Scarlet Aquatics 16:14.13   16:25.54  
 18 Dinunzio, Robert L     14 Tide Swimming-VA 15:50.08Y  16:26.71  
 19 Hare, Kyle             17 South Jersey Aqu 16:27.71   16:26.79  
 20 Grisbaum, Dolan C      15 Greater Philadel 16:13.33   16:29.85  
 21 Goldblatt, Leo W       17 Nation's Capital 16:13.50   16:31.66  
 22 Boehme, Robert J       18 Unattached-MA    16:04.26Y  16:36.25  
 23 Twiss, Colin J         16 Bergen Barracuda 16:34.70   16:39.02  
 24 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I 16:30.37   16:41.56  
 25 Caswell, Alec J        18 Upper Arlington- 16:34.19   16:41.58  
 26 Reed, John P           17 Tide Swimming-VA 16:36.96   16:42.60  
 27 Smith, Oliver S        19 Webster Swim Ass 15:45.95Y  16:44.01  
 28 Vann, Brady C          17 United Swim Asso 16:03.52Y  16:44.73  
 29 Etter, Steven A        18 Nittany Lion Aqu 15:52.07Y  16:45.00  
 30 Bennici, Matthew D     19 Monocacy Aquatic 17:11.19   16:52.41  
 31 Scheib, Brett N        19 Hampton Dolphins 15:57.65Y  16:54.26  
 32 Casey, Patrick         15 Radnor Aquatic C 16:37.01   16:57.05  
 33 Kiefer, Emerson G      18 Gator Swim Club- 15:58.96Y  16:59.88  
 34 Banks, Ethan S         18 Canton City Scho 16:17.64   17:30.84