SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 4  Men 800 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Dayton Raiders-OH  'A'              7:40.39    7:44.82  
     1) House, Thomas J 15            2) Edge, James D 15             
     3) Holty, Nathan A 17            4) Allen, Jason G 17            
  2 Hudson Explorer-LE  'A'             7:46.94    7:46.71  
     1) Johnson, Jay W 18             2) Tuckerman, Caleb S 18        
     3) Tuckerman, Jacob S 19         4) Cimera, Alexander J 15       
  3 North Penn Aquat-MA  'A'            7:58.57    7:49.24  
     1) Replogle, Jacob 15            2) Deppen, Jack C 16            
     3) Clark, Nicholas M 16          4) Bachman, Maxwell F 16        
  4 Upper Arlington-OH  'A'             7:58.93    7:49.26  
     1) Voss, Avery G 16              2) Jay, Hayden F 16             
     3) Meyer, Jacob C 17             4) Caswell, Alec J 18           
  5 Empire Swimming-MR  'A'             7:45.96    7:50.44  
     1) Cushman, Timothy P 18         2) Holzman, Andrew M 20         
     3) Ma, Jonathan Y 18             4) Bogart, Liam P 19            
  6 Mason Manta Rays-OH  'A'            7:46.39    7:51.23  
     1) Van Gorp, Ian T 17            2) Wowk, William J 17           
     3) Osborn, Braden D 16           4) Young, Jake E 17             
  7 X-Cel Swimming-NJ  'A'              6:54.43Y   7:55.42  
     1) Marquardt, Matthew D 21       2) Yan, James Y 17              
     3) Cahnbley, Tobias J 17         4) Badawy, Daniel 16            
  8 Crimson Aquatics-NE  'A'            7:58.42    7:56.66  
     1) Knightly, Tyler B 17          2) Minassian, Nareg 15          
     3) McEachern, John B 17          4) Musaku, Brandon 18           
  9 Solo Aquatics-NE  'A'               7:50.97    7:57.18  
     1) Spear, Scott A 16             2) Zhu, Aaron Y 16              
     3) Venci, Charles P 17           4) Hogan, Ryan B 16             
 10 Bluefish Swim Cl-NE  'B'            7:50.24    7:57.32  
     1) Horstkamp-Vinekar, Ian T 17   2) Labich, Noah J 17            
     3) Him, Landon J 15              4) Dubey, Mitchell C 15         
 11 Dayton Raiders-OH  'B'              7:57.01    7:58.59  
     1) Campbell, Samuel A 15         2) Schauer, Wesley E 16         
     3) Rine, Michael S 15            4) Katai, Pierce C 17           
 12 Empire Swimming-MR  'B'             6:57.33Y   8:00.15  
     1) Ritchie, Ellis M 18           2) Kiesel, Garrett W 17         
     3) Crane, Kevin J 17             4) Wilson, Aidan T 18           
 13 South Jersey Aqu-MA  'A'            7:55.32    8:00.46  
     1) Taylor, Andrew C 17           2) Artis, Jack M 17             
     3) Lilley, Jack A 17             4) Hare, Kyle 17                
 14 Monocacy Aquatic-MD  'A'            7:57.36    8:01.69  
     1) Currie, Gavin P 16            2) Riedel, Alexander R 17       
     3) Bennici, Charles R 17         4) Bennici, Matthew D 19        
 15 Victor Swim Club-NI  'A'            6:50.16Y   8:03.06  
     1) Baker, James M 21             2) Murphy, Brayden 17           
     3) Chapman, Thomas C 18          4) Wisner, Kai S 20             
 16 Scarlet Aquatics-NJ  'A'            7:51.19    8:07.80  
     1) Poplawski, Richard 13         2) Chang, Christopher S 15      
     3) Kim, Daniel S 15              4) Iorizzo, Kyle T 19           
 17 Gator Swim Club-NE  'A'             7:50.55    8:07.84  
     1) Kiefer, Emerson G 18          2) Maldari, Caleb D 14          
     3) Shriner, Matthew D 20         4) Lofstrom, Conner D 16        
 18 Clifton Park-Hal-AD  'A'            6:55.30Y   8:13.86  
     1) Hotaling, Kaleb B 18          2) Liu, Bryan 17                
     3) Bearor, Theodore J 17         4) Verstandig, Kyle J 20