SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 6  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Cook, Daniel J         21 Navy Swimming-MD  1:52.94    1:52.02  
  2 Johnson, Jay W         18 Hudson Explorer-  1:53.14    1:52.54  
  3 Knightly, Tyler B      17 Crimson Aquatics  1:54.92    1:54.31  
  4 Scannell, Thacher H    19 YMCA Of Greenwic  1:55.30    1:54.71  
  5 Washart, Zachary F     20 Greater Philadel  1:54.94    1:54.89  
  6 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  1:54.59    1:55.10  
  7 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  1:55.44    1:55.32  
  8 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  1:55.71    1:55.37  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD  1:56.04    1:55.24  
 10 McLaughlin, Owen W     17 Southern Maine A  1:55.88    1:55.36  
 11 Berzolla, Andrew G     17 Crimson Aquatics  1:56.54    1:55.70  
 12 Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu  1:56.59    1:55.97  
 13 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  1:56.56    1:56.12  
 14 Spear, Scott A         16 Solo Aquatics-NE  1:56.95    1:56.17  
 15 Fadel, Matthew J       19 Unattached-MD     1:56.02    1:56.19  
 16 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  1:56.88    1:56.41  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Bachman, Maxwell F     16 North Penn Aquat  1:57.59    1:55.79  
 18 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  1:56.96    1:55.86  
 19 Replogle, Jacob        15 North Penn Aquat  1:57.17    1:56.19  
 20 Baker, James M         21 Victor Swim Club  1:57.00    1:56.40  
 21 Jay, Hayden F          16 Upper Arlington-  1:57.17    1:56.79  
 22 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  1:57.09    1:57.22  
 23 Hare, Kyle             17 South Jersey Aqu  1:57.43    1:57.89  
 24 Gustafson, Max J       20 Shaker Sharks-LE  1:57.30    2:00.32  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Sheldon, Connor J      16 Connecticut Aqua  1:57.60             
 26 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  1:57.74             
 27 McGoey, Matthew R      21 Bison Aquatics C  1:57.89             
 28 Christian, Brandon A   21 Club Mountaineer  1:57.90             
 29 Houlton, Zachary H     17 Bulldog Swimming  1:57.96             
 30 Clark, Nicholas M      16 North Penn Aquat  1:57.97             
 31 Lawless, Alec C        19 Unattached-MA     1:58.19             
 32 Kiesel, Garrett W      17 Empire Swimming-  1:58.25             
 33 Moore, Jered R         18 Una Peaq-AM       1:58.31             
 34 Tulenko, Ethan J       17 Racer X Aquatics  1:58.47             
 35 Ward, Zachary L        16 Buckeye Swim Clu  1:58.53             
 36 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S  1:58.78             
 36 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  1:58.78             
 38 Cushman, Timothy P     18 Empire Swimming-  1:58.83             
 39 Cusano, Tyler A        19 SoCo Aquatic Clu  1:59.35             
 39 Galecki, Joshua A      17 Allegheny North-  1:59.35             
 39 Elder, Alek R          15 Delaware Swim Te  1:59.35             
 42 Campbell, Samuel A     15 Dayton Raiders-O  1:59.94             
 43 Riedel, Alexander R    17 Monocacy Aquatic  1:59.98             
 44 Vann, Brady C          17 United Swim Asso  2:00.02             
 45 Bearor, Theodore J     17 Clifton Park-Hal  2:00.63             
 46 Eastham, Eric M        17 Pioneer Valley A  2:00.82             
 47 Rocca, Sean M          18 Tidewater Aquati  2:01.14             
 48 Cahnbley, Tobias J     17 X-Cel Swimming-N  2:01.44             
 49 Verstandig, Kyle J     20 Clifton Park-Hal  2:01.47             
 50 Wowk, William J        17 Mason Manta Rays  2:01.53             
 51 Deemer, Samuel K       16 Lake Erie Silver  2:01.63             
 52 Holzman, Andrew M      20 Empire Swimming-  2:01.71             
 53 Settembrine, Nicholas  18 Moon Aqua Club-A  2:01.72             
 54 Anderson, Carter R     17 Swim Ithaca-NI    2:01.96             
 55 Delisle, Nathan L      14 Bluefish Swim Cl  2:02.94             
 56 Banks, Ethan S         18 Canton City Scho  2:03.09             
 57 Ehling, John W         18 Allegheny North-  2:04.01             
 58 Shriner, Matthew D     20 Gator Swim Club-  2:04.08             
 59 Lilley, Jack A         17 South Jersey Aqu  2:05.40             
 60 Morris, Aiden K        17 Lake Shore Swim-  2:05.94             
 61 Brunsky, Matthew C     17 Dayton Raiders-O  2:06.10             
 62 Casey, Patrick         15 Radnor Aquatic C  2:06.37             
 -- Volin, Alexander W     17 South Jersey Aqu                      
 -- Lenham, Eoin K         16 Annapolis Swim C      NS