SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 20  Men 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Portmann, Jack R       21 Club Mountaineer  2:21.25    2:21.73  
  2 Chen, Jerry Z          18 Allegheny North-  2:25.05    2:22.11  
  3 Diangelo, Nicholas A   17 Mason Manta Rays  2:24.36    2:22.43  
  4 Cyr, Tindar M          19 Princeton Univer  2:22.85    2:23.15  
  5 Haddad, Sam T          16 Pioneer Valley A  2:24.88    2:23.92  
  5 Wang, Eric             18 Cougar Aquatic T  2:24.97    2:23.92  
  7 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  2:24.33    2:23.98  
  8 Kelly, John G          16 Empire Swimming-  2:24.45    2:24.15  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Edge, James D          15 Dayton Raiders-O  2:26.30    2:24.06  
 10 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  2:25.71    2:24.12  
 11 Wilmore, Aaron L       16 Delaware Swim Te  2:25.64    2:24.27  
 12 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  2:25.48    2:24.34  
 13 Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  2:26.23    2:24.67  
 14 Krusinski, Jack W      19 Cleveland Swim I  2:25.97    2:24.91  
 15 Nolan, Richard G       18 Westport/Weston-  2:25.99    2:25.39  
 16 Yan, James Y           17 X-Cel Swimming-N  2:26.20    2:27.04  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Simmons, Shayne K      17 Ridgefield Aquat  2:27.16    2:23.08  
 18 Dragan, Paul G         17 Jersey Wahoos-MA  2:26.94    2:24.67  
 19 Etter, Jackson L       22 Nittany Lion Aqu  2:26.31    2:25.10  
 20 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  2:26.35    2:25.22  
 21 Allen, Jason G         17 Dayton Raiders-O  2:26.99    2:25.50  
 22 Do, Aiken T            15 The Fish-PV       2:27.04    2:25.83  
 23 Metelmann, Tor P       16 Charles River Aq  2:26.86    2:27.35  
 24 Zhu, Aaron Y           16 Solo Aquatics-NE  2:27.18    2:30.00  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Artis, Jack M          17 South Jersey Aqu  2:27.32             
 26 Daccache, Anthony P    17 Westport/Weston-  2:27.55             
 27 Chapman, Thomas C      18 Victor Swim Club  2:28.18             
 28 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI  2:28.29             
 29 Isayiw, Luke O         18 Merritt Athletic  2:28.42             
 30 Smith, Ian M           17 United Swim Asso  2:28.93             
 31 Miagkov, Ignat A       18 The Fish-PV       2:29.01             
 32 Basista, Noah T        18 Penguin Swimming  2:29.07             
 33 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  2:29.43             
 34 Hardart, Max           15 Badger Swim Club  2:29.58             
 34 Baytin, Daniel         13 X-Cel Swimming-N  2:29.58             
 36 Lacore, Patrick K      19 Navy Swimming-MD  2:29.80             
 37 James, Reno M          17 Dublin Community  2:29.89             
 38 Minassian, Nareg       15 Crimson Aquatics  2:29.97             
 39 McCurdy, Alexander P   19 Gator Swim Club-  2:30.12             
 40 Crimi, Patrick C       17 Nys Aquatics, In  2:30.28             
 41 Schultz, Nicholas J    17 Unattached-NI     2:30.48             
 42 Gozdan, Michael G      16 Jersey Wahoos-MA  2:30.81             
 43 Gryski, Benjamin M     20 Blue Wave Swim T  2:30.87             
 44 Brooks, Ben V          20 Club Mountaineer  2:31.45             
 45 McCarran, Jacob R      16 Allegheny North-  2:31.46             
 46 Clark, Nicholas M      16 North Penn Aquat  2:31.51             
 47 Brown, Connor B        16 Cleveland Swim I  2:31.53             
 48 Muench, Cooper D       16 Coast Guard Blue  2:31.65             
 49 Gray, Matthew J        16 Radnor Aquatic C  2:31.81             
 50 Holcroft, Ethan J      19 Univ Delaware Sw  2:31.90             
 51 Murphey, Theodore R    17 Peninsula Wave R  2:32.35             
 52 Lovejoy, Samual M      18 SoCo Aquatic Clu  2:32.45             
 53 Tomasic, Zachary N     18 Moon Aqua Club-A  2:32.46             
 54 Barrows, Nicholas W    16 Coast Guard Blue  2:32.76             
 55 Nguyen, Derek          19 Eagle Swim Team-  2:32.94             
 56 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  2:32.96             
 57 Degodny, Eric H        17 North Penn Aquat  2:32.97             
 58 Rine, Michael S        15 Dayton Raiders-O  2:33.57             
 59 Pomroy, Mason P        17 Phoenix Swimming  2:33.90             
 60 Kim, Jeremy Y          17 Scarlet Aquatics  2:34.37             
 60 Meyer, Jacob C         17 Upper Arlington-  2:34.37             
 62 Austin, Oliver E       17 Green Mountain A  2:34.59             
 63 Zhang, Michael G       15 Dragon Swim Team  2:34.79             
 64 Elsrod, William S      17 Ohio State Swim-  2:34.87             
 65 Dressler, Michael D    18 Monocacy Aquatic  2:35.04             
 66 Spekis, Robert E       18 Belle Vernon Swi  2:35.09             
 67 Vasconcellos, Ricardo  18 Morris County Sw  2:35.80             
 68 Hotaling, Kaleb B      18 Clifton Park-Hal  2:35.95             
 69 Butera, John L         14 Gator Swim Club-  2:38.22             
 70 Thomas, Williams E     17 Radnor Aquatic C  2:38.67             
 71 Stanley, Matthew B     19 Connecticut Aqua  2:39.28             
 72 Jin, Yubo              16 Phoenix Swimming  2:41.79             
 73 Venit, John            21 Patuxent Aquatic  2:43.37             
 74 Park, Tate J           16 Penn Charter Aqu  2:45.96             
 75 Keane, Spencer I       18 Ohio State Swim-  2:47.59             
 -- Yu, Alan               17 Dragon Swim Team     DFS              
 -- Nesbitt, Blake D       17 Blue Eagle Swimm      NS