SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  4:03.87    4:01.28  
  2 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community  4:05.37    4:02.04  
  3 Berzolla, Andrew G     17 Crimson Aquatics  4:05.12    4:02.87  
  4 Baker, James M         21 Victor Swim Club  4:04.18    4:02.90  
  5 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       4:04.07    4:03.16  
  6 Washart, Zachary F     20 Greater Philadel  4:02.24    4:06.35  
  7 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  4:04.74    4:06.62  
  8 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  4:05.52    4:07.15  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Babyak, Andrew G       19 Unattached-MR     4:06.88    4:04.73  
 10 Knightly, Tyler B      17 Crimson Aquatics  4:06.44    4:05.47  
 11 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  4:06.44    4:06.50  
 12 Murphy, Liam           17 Pack Swim Team o  4:07.95    4:08.00  
 13 Johnson, Jay W         18 Hudson Explorer-  4:05.65    4:08.01  
 14 Zapatka, Adam H        17 Charter Oak Aqua  4:05.97    4:08.17  
 15 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  4:09.18    4:10.89  
 16 Smith, Oliver S        19 Webster Swim Ass  4:08.88    4:11.20  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Hare, Kyle             17 South Jersey Aqu  4:10.24    4:06.94  
 18 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  4:09.18    4:07.40  
 19 Simms, Sean A          16 Greater Philadel  4:09.96    4:08.08  
 20 Twiss, Colin J         16 Bergen Barracuda  4:09.61    4:09.10  
 21 Landis, Luke A         18 Upper Arlington-  4:09.79    4:09.38  
 22 Replogle, Jacob        15 North Penn Aquat  4:09.47    4:09.71  
 23 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest  4:09.21    4:14.72  
 24 Proxmire, Duncan C     21 Machine Aquatics  4:10.41    4:17.10  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Christian, Brandon A   21 Club Mountaineer  4:10.57             
 26 Houlton, Zachary H     17 Bulldog Swimming  4:10.66             
 27 Grisbaum, Dolan C      15 Greater Philadel  4:10.80             
 28 Kiefer, Emerson G      18 Gator Swim Club-  4:11.09             
 29 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  4:11.14             
 30 Wisner, Kai S          20 Victor Swim Club  4:11.21             
 31 Goldblatt, Leo W       17 Nation's Capital  4:11.26             
 31 Caswell, Alec J        18 Upper Arlington-  4:11.26             
 33 Chang, Christopher S   15 Scarlet Aquatics  4:11.95             
 34 Merrill, Colin F       19 Aquabears-CT      4:12.26             
 35 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S  4:12.72             
 36 Vann, Brady C          17 United Swim Asso  4:12.81             
 37 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  4:13.78             
 38 Bachman, Maxwell F     16 North Penn Aquat  4:13.93             
 39 Jay, Hayden F          16 Upper Arlington-  4:14.06             
 40 Currie, Gavin P        16 Monocacy Aquatic  4:14.15             
 41 Kim, Daniel S          15 Scarlet Aquatics  4:14.53             
 42 Aurnou-Rhees, Spencer  15 Ohio State Swim-  4:15.08             
 43 Scheib, Brett N        19 Hampton Dolphins  4:15.12             
 44 Boehme, Robert J       18 Unattached-MA     4:15.30             
 45 Cahnbley, Tobias J     17 X-Cel Swimming-N  4:15.31             
 46 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  4:17.26             
 47 Liang-Gilman, Edwin L  17 X-Cel Swimming-N  4:17.66             
 48 Anderson, Carter R     17 Swim Ithaca-NI    4:17.83             
 49 Reed, John P           17 Tide Swimming-VA  4:18.30             
 50 Etter, Steven A        18 Nittany Lion Aqu  4:20.36             
 51 Murphy, Brayden        17 Victor Swim Club  4:21.37             
 52 Banks, Ethan S         18 Canton City Scho  4:21.52             
 53 Casey, Patrick         15 Radnor Aquatic C  4:21.63             
 54 Titus, Zachary E       17 Peninsula Wave R  4:22.75             
 55 Ehling, John W         18 Allegheny North-  4:27.58             
 -- Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu     DFS              
 -- Scannell, Thacher H    19 YMCA Of Greenwic     DFS              
 -- Volin, Alexander W     17 South Jersey Aqu