SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 27  Men 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  8:19.12    8:19.35  
  2 Zapatka, Adam H        17 Charter Oak Aqua  8:28.26    8:19.89  
  3 Washart, Zachary F     20 Greater Philadel  8:27.38    8:23.80  
  4 Baker, James M         21 Victor Swim Club  8:28.04    8:25.56  
  5 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       8:32.94    8:26.24  
  6 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community 16:00.71Y   8:26.59  
  7 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  9:07.77Y   8:26.79  
  8 Berzolla, Andrew G     17 Crimson Aquatics  8:36.48    8:27.14  
  9 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  8:32.29    8:29.27  
 10 Babyak, Andrew G       19 Unattached-MR     8:34.26    8:31.50  
 11 Murphy, Liam           17 Pack Swim Team o  8:35.22    8:32.91  
 12 Grisbaum, Dolan C      15 Greater Philadel  8:31.88    8:33.25  
 13 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  8:37.16    8:33.57  
 14 Landis, Luke A         18 Upper Arlington- 16:00.93Y   8:33.73  
 15 Chang, Christopher S   15 Scarlet Aquatics  8:30.38    8:33.78  
 16 O'Brien, Sam A         16 The Fish-PV       8:38.06    8:34.19  
 17 Simms, Sean A          16 Greater Philadel  8:28.36    8:34.45  
 18 Wisner, Kai S          20 Victor Swim Club  8:28.80    8:39.01  
 19 Hare, Kyle             17 South Jersey Aqu 16:27.71    8:40.70  
 20 Dinunzio, Robert L     14 Tide Swimming-VA  9:34.28Y   8:41.42  
 21 Boehme, Robert J       18 Unattached-MA    16:04.26Y   8:41.76  
 22 Twiss, Colin J         16 Bergen Barracuda  8:38.48    8:42.02  
 23 Houlton, Zachary H     17 Bulldog Swimming  9:33.83Y   8:42.28  
 24 Knightly, Tyler B      17 Crimson Aquatics  8:39.34    8:42.39  
 25 Kim, Daniel S          15 Scarlet Aquatics  8:30.45    8:42.51  
 26 Smith, Oliver S        19 Webster Swim Ass 15:45.95Y   8:43.24  
 27 Caswell, Alec J        18 Upper Arlington-  8:39.48    8:45.42  
 28 Proxmire, Duncan C     21 Machine Aquatics 16:00.27Y   8:47.38  
 29 Kiefer, Emerson G      18 Gator Swim Club-  9:32.21Y   8:48.89  
 30 Anderson, Carter R     17 Swim Ithaca-NI    8:51.73    8:50.34  
 31 Reed, John P           17 Tide Swimming-VA 16:36.96    8:55.04  
 32 Etter, Steven A        18 Nittany Lion Aqu 15:52.07Y   8:56.13  
 33 Scheib, Brett N        19 Hampton Dolphins 15:57.65Y   8:56.62