SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 29  Men 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  2:04.10    2:04.40  
  2 Ewing, James T         14 The Fish-PV       2:06.97    2:05.32  
  3 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  2:06.86    2:06.76  
  4 Rucci, David J         18 Greater Philadel  2:07.53    2:07.23  
  5 Whetstine, Clayton C   15 Coast Guard Blue  2:07.64    2:07.57  
  6 Redmond, Lawrence S    19 Nation's Capital  2:07.28    2:07.80  
  7 McEachern, John B      17 Crimson Aquatics  2:07.29    2:08.36  
  8 Saladin, Trayton R     21 Club Mountaineer  2:02.38    2:16.96  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Harlan, Josh W         19 Club Mountaineer  2:08.96    2:08.13  
 10 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  2:09.53    2:08.36  
 11 Kiesel, Garrett W      17 Empire Swimming-  2:09.87    2:09.02  
 12 Young, Jake E          17 Mason Manta Rays  2:09.86    2:09.96  
 13 Galbraith, Jack A      19 Unattached-VA     2:09.91    2:11.06  
 14 O'Brien, Sam A         16 The Fish-PV       2:09.07    2:11.45  
 15 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  2:08.28    2:13.61  
 16 Simms, Sean A          16 Greater Philadel  2:09.51    2:14.00  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Hurle, Joseph M        17 Nys Aquatics, In  2:09.93    2:06.59  
 18 Riedel, Alexander R    17 Monocacy Aquatic  2:09.91    2:08.43  
 19 Delisle, Nathan L      14 Bluefish Swim Cl  2:09.98    2:08.96  
 20 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  2:10.07    2:09.21  
 21 Stump, Zachary M       15 Dublin Community  2:09.98    2:09.58  
 22 Campbell, Samuel A     15 Dayton Raiders-O  2:10.26    2:09.60  
 23 Cahnbley, Tobias J     17 X-Cel Swimming-N  2:10.56    2:12.20  
 24 Russo, Angelo J        20 Club Mountaineer  2:10.00    2:12.24  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Tong, Justin H         17 X-Cel Swimming-N  2:08.98             
 26 Yburan, Jaeden-hans M  15 Cougar Aquatic T  2:10.67             
 27 Liang-Gilman, Edwin L  17 X-Cel Swimming-N  2:10.68             
 28 Dubey, Mitchell C      15 Bluefish Swim Cl  2:10.71             
 29 Settembrine, Nicholas  18 Moon Aqua Club-A  2:10.73             
 30 Pierce, Adrien T       16 Empire Swimming-  2:11.27             
 31 Riva, Jake T           17 North Jersey Bar  2:11.38             
 32 Madzy, Joshua D        19 Club Mountaineer  2:11.68             
 33 Rine, Joshua V         20 Dayton Raiders-O  2:11.94             
 34 Horstkamp-Vinekar, Ia  17 Bluefish Swim Cl  2:12.29             
 35 Neff, Ethan L          17 Peninsula Wave R  2:12.30             
 36 Titus, Zachary E       17 Peninsula Wave R  2:12.33             
 37 Coleman, Nathan J      15 Bluefish Swim Cl  2:12.54             
 38 Maldari, Caleb D       14 Gator Swim Club-  2:12.67             
 39 Stoll, Eli C           15 Greater Columbus  2:12.72             
 40 Twiss, Austin R        18 Westport/Weston-  2:12.87             
 41 Marquardt, Matthew D   21 X-Cel Swimming-N  2:12.89             
 42 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  2:13.10             
 43 Bell, Brandon S        16 Egg Harbor Twp S  2:13.79             
 43 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  2:13.79             
 45 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI  2:13.89             
 46 Currie, Gavin P        16 Monocacy Aquatic  2:14.08             
 47 Leighninger, Ian F     17 Dayton Raiders-O  2:14.24             
 48 Replogle, Jacob        15 North Penn Aquat  2:14.35             
 49 Yu, Andrew S           15 Ridgefield Aquat  2:14.39             
 50 Tingley, Aaron R       17 The Fish-PV       2:14.65             
 51 Wahl, Alec J           20 Webster Swim Ass  2:15.01             
 52 Eckerson, Benjamin     16 Stingrays-NJ      2:15.64             
 53 Rocca, Sean M          18 Tidewater Aquati  2:15.72             
 54 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  2:15.90             
 55 Tuckerman, Jacob S     19 Hudson Explorer-  2:16.50             
 56 Lilley, Jack A         17 South Jersey Aqu  2:16.92             
 57 Toothman, Zachary J    16 Cleveland Swim I  2:17.86             
 58 Thomas, Alec J         19 Peninsula Wave R  2:17.98             
 59 Laslo, Gabriel S       17 Blue Eagle Swimm  2:18.11             
 60 Bennici, Charles R     17 Monocacy Aquatic  2:18.27             
 61 Ma, Jonathan Y         18 Empire Swimming-  2:18.48             
 62 Bogniard, Joshua D     16 North Hills Aqua  2:18.53             
 -- Cushman, Timothy P     18 Empire Swimming-     DFS              
 -- Schauer, Wesley E      16 Dayton Raiders-O     DFS