SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 32  Men 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  2:07.74    2:06.29  
  2 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD  2:07.74    2:06.34  
  3 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  2:06.50    2:07.12  
  4 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  2:07.72    2:07.32  
  5 McGoey, Matthew R      21 Bison Aquatics C  2:08.95    2:07.92  
  6 Salig, Matthew C       27 Mercersburg Acad  2:07.83    2:08.35  
  7 Harlan, Josh W         19 Club Mountaineer  2:09.47    2:09.03  
  7 Edge, James D          15 Dayton Raiders-O  2:08.73    2:09.03  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  2:09.52    2:08.29  
 10 Allen, Jason G         17 Dayton Raiders-O  2:10.10    2:08.64  
 11 Nolan, Richard G       18 Westport/Weston-  2:09.97    2:09.33  
 12 Aurnou-Rhees, Spencer  15 Ohio State Swim-  2:10.01    2:09.54  
 13 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  2:10.68    2:10.01  
 14 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       2:10.28    2:10.13  
 15 Etter, Jackson L       22 Nittany Lion Aqu  2:10.73    2:10.19  
 16 Brooks, Ben V          20 Club Mountaineer  2:11.17    2:10.24  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Diangelo, Nicholas A   17 Mason Manta Rays  2:12.13    2:10.12  
 18 Gooding, Grant D       14 Upper Arlington-  2:11.61    2:10.32  
 19 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  2:11.67    2:10.65  
 20 Young, Jake E          17 Mason Manta Rays  2:11.32    2:10.72  
 21 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl  2:11.28    2:12.96  
 22 Poplawski, Richard     13 Scarlet Aquatics  2:11.76    2:13.29  
 23 Flint, Patrick J       18 Cougar Aquatic T  2:11.97    2:13.67  
 24 Yan, James Y           17 X-Cel Swimming-N  2:11.75    2:15.62  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 19 James, Reno M          17 Dublin Community  2:11.39             
 20 Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  2:11.58             
 24 Haddad, Sam T          16 Pioneer Valley A  2:11.76             
 26 Feng, Ethan Y          16 Una WW-NJ         2:11.79             
 28 Metelmann, Tor P       16 Charles River Aq  2:12.12             
 30 Elzer, Nathan T        20 Team Pittsburgh-  2:12.19             
 31 Caswell, Alec J        18 Upper Arlington-  2:12.31             
 32 Chen, Jerry Z          18 Allegheny North-  2:12.51             
 33 Chapman, Thomas C      18 Victor Swim Club  2:12.65             
 34 Elder, Alek R          15 Delaware Swim Te  2:12.85             
 35 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI  2:12.94             
 36 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I  2:13.00             
 37 Lovejoy, Samual M      18 SoCo Aquatic Clu  2:13.08             
 38 Brown, Connor B        16 Cleveland Swim I  2:13.15             
 39 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  2:13.34             
 40 Hillery, Ryan P        16 Tide Swimming-VA  2:13.42             
 41 Barrows, Nicholas W    16 Coast Guard Blue  2:13.50             
 42 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community  2:13.54             
 43 Crane, Kevin J         17 Empire Swimming-  2:13.84             
 44 Krusinski, Jack W      19 Cleveland Swim I  2:13.87             
 45 Jalbert, Drew W        15 Connecticut Aqua  2:13.98             
 46 Huang, Joshua          17 X-Cel Swimming-N  2:14.14             
 47 Bryant, William J      18 Ridgefield Aquat  2:14.26             
 48 Basista, Noah T        18 Penguin Swimming  2:14.29             
 49 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  2:14.39             
 50 Miagkov, Ignat A       18 The Fish-PV       2:14.43             
 51 Dressler, Michael D    18 Monocacy Aquatic  2:14.72             
 52 Dragan, Paul G         17 Jersey Wahoos-MA  2:14.80             
 53 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  2:15.03             
 54 Artis, Jack M          17 South Jersey Aqu  2:15.22             
 55 Gryski, Benjamin M     20 Blue Wave Swim T  2:15.23             
 56 Clark, Nicholas M      16 North Penn Aquat  2:15.28             
 57 Butera, John L         14 Gator Swim Club-  2:15.30             
 58 Clark, Austin B        17 Coast Guard Blue  2:15.40             
 59 Matteson, Owen K       16 Star Swimming-NI  2:15.45             
 60 Him, Landon J          15 Bluefish Swim Cl  2:15.46             
 61 Clark, Thomas W        20 United Swim Asso  2:15.54             
 62 Riva, Jake T           17 North Jersey Bar  2:15.58             
 63 Tulenko, Ethan J       17 Racer X Aquatics  2:15.61             
 64 Austin, Oliver E       17 Green Mountain A  2:15.71             
 65 Zhu, Aaron Y           16 Solo Aquatics-NE  2:15.84             
 66 Portmann, Jack R       21 Club Mountaineer  2:15.91             
 67 Hotaling, Kaleb B      18 Clifton Park-Hal  2:16.02             
 68 Gray, Matthew J        16 Radnor Aquatic C  2:16.10             
 69 Murphy, Brayden        17 Victor Swim Club  2:16.31             
 70 Kelly, John G          16 Empire Swimming-  2:16.44             
 71 Eastham, Eric M        17 Pioneer Valley A  2:16.56             
 72 Nguyen, Derek          19 Eagle Swim Team-  2:16.57             
 73 Degodny, Eric H        17 North Penn Aquat  2:16.72             
 74 Kim, Geonwoo           15 X-Cel Swimming-N  2:16.88             
 75 Rine, Michael S        15 Dayton Raiders-O  2:17.09             
 76 Murphey, Theodore R    17 Peninsula Wave R  2:18.47             
 77 Calder, Danny F        18 All Star Aquatic  2:18.49             
 78 Lacore, Patrick K      19 Navy Swimming-MD  2:18.50             
 79 Cyr, Tindar M          19 Princeton Univer  2:18.83             
 80 Wang, Eric             18 Cougar Aquatic T  2:19.04             
 81 Leighninger, Ian F     17 Dayton Raiders-O  2:19.22             
 82 Poleto, John A         15 Una Gpac-MA       2:19.34             
 83 Guilinger, John P      17 Mount Lebanon Aq  2:19.37             
 84 Crimi, Patrick C       17 Nys Aquatics, In  2:19.49             
 85 Elsrod, William S      17 Ohio State Swim-  2:20.00             
 86 Kim, Jeremy Y          17 Scarlet Aquatics  2:20.34             
 87 Ehling, John W         18 Allegheny North-  2:20.86             
 88 Thomas, Williams E     17 Radnor Aquatic C  2:21.69             
 89 Rucci, Joseph R        18 Greater Philadel  2:22.87             
 90 Tomasic, Zachary N     18 Moon Aqua Club-A  2:24.02             
 -- Ritchie, Ellis M       18 Empire Swimming-      DQ              
 -- McLaughlin, Owen W     17 Southern Maine A     DFS