SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 5  Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Scannell, Quinn R      21 Badger Swim Club  2:02.20    2:05.38  
  2 Breiter, Carol-lena P  17 Phoenix Swimming  2:07.51    2:06.21  
  3 Reich, Megan A         15 Phoenix Swimming  2:05.24    2:06.24  
  4 Hartigan, Madison R    19 Empire Swimming-  2:05.33    2:06.56  
  5 Amuan, Malia T         15 Phoenix Swimming  2:04.45    2:06.68  
  6 Mathieu, Tylor J       18 Grit Aquatics-CT  2:06.31    2:06.69  
  7 Tankard, Kyleigh A     15 Coast Guard Blue  2:07.68    2:06.80  
  8 Connors, Alexa H       17 Kingfish Swimmin  2:06.98    2:06.99  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Paoletti, Isabella N   17 Delaware Swim Te  2:06.87    2:07.17  
 10 Bagnall, Morgan P      15 Bulldog Swimming  2:07.77    2:07.45  
 11 Intihar, Elizabeth D   18 Buckeye Swim Clu  2:05.99    2:07.48  
 12 Geringer, Maya E       17 United Swim Asso  1:51.65Y   2:07.55  
 13 Huddleston, Riley B    15 Upper Arlington-  2:06.33    2:07.61  
 14 Gaffney, Laura M       16 Coast Guard Blue  1:52.52Y   2:07.64  
 15 Brennan, Molly         17 Pack Swim Team o  1:50.77Y   2:07.69  
 16 Martin, Allison M      16 The Fish-PV       1:52.56Y   2:07.71  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Travis, Brooke S       19 Nation's Capital  2:04.36    2:07.81  
 18 Wisniewski, Emily      17 Una Sjac-MA       1:51.72Y   2:07.89  
 19 Menzer, Emma G         18 Delaware Swim Te  2:07.52    2:08.02  
 20 Stokes, Zoe E          17 X-Cel Swimming-N  2:08.37    2:08.05  
 21 Reardon, Erin M        17 Upper Arlington-  1:52.43Y   2:08.43  
 22 Wenger, Grace K        17 Upper Valley Aqu  2:07.28    2:08.50  
 23 Hannan, Madeline A     18 Hudson Explorer-  1:51.44Y   2:08.53  
 24 Stanford, Catherine M  16 Long Beach Aquat  1:52.26Y   2:08.63  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Aurnou-Rhees, Jordan   17 Ohio State Swim-  2:06.18    2:08.65  
 26 Amar, Kate M           18 Empire Swimming-  1:51.99Y   2:08.67  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Wisner, Taryn A        16 Victor Swim Club  1:51.34Y   2:08.83  
 27 Miller, Grace E        17 Morris County Sw  1:50.37Y   2:08.83  
 29 Marks, Madeline S      19 Una Bsc-OH        1:50.98Y   2:08.94  
 30 Ren, Ginger            17 Crimson Aquatics  1:52.49Y   2:09.06  
 30 Kahn, Shelby C         16 Unattached-MA     1:51.26Y   2:09.06  
 32 Kalandadze, Anna       18 Radnor Aquatic C  2:07.07    2:09.09  
 33 Hamblett, Ava S        15 Hopkins Mariner-  2:10.91    2:09.56  
 34 West, Lauren E         14 All Star Aquatic  2:10.60    2:09.86  
 35 Rademacher, Anne W     17 Phoenix Swimming  1:52.37Y   2:09.93  
 36 Harrison, Tristan T    16 Coast Guard Blue  1:52.13Y   2:10.04  
 37 Rotenberg, Mary H      16 Empire Swimming-  2:11.32    2:10.10  
 38 Lamoureux, Brooke M    20 Firestone Akron-  1:50.34Y   2:10.11  
 39 Grau, Mckenzie N       17 Mason Manta Rays  1:51.74Y   2:10.22  
 40 Garner, Hannah P       17 Coast Guard Blue  1:51.88Y   2:10.30  
 41 Maguire, Abigail R     16 Bluefish Swim Cl  2:09.64    2:10.56  
 42 Li, Dana Y             14 Gator Swim Club-  2:07.36    2:10.57  
 43 Fox, Megan E           15 Egg Harbor Twp S  2:09.82    2:10.58  
 44 Naccarella, Antonia L  19 Webster Swim Ass  1:50.40Y   2:10.79  
 45 Debaecke, Sydney E     15 Delaware Swim Te  1:52.08Y   2:10.86  
 46 Giles, Rylie E         15 Ridgefield Aquat  2:09.83    2:10.90  
 47 Godfrey, Kierstin L    17 Tide Swimming-VA  1:51.49Y   2:11.05  
 48 McCurdy, Caroline G    15 Gator Swim Club-  1:51.79Y   2:11.15  
 48 Livingston, Olivia M   17 Jewish Community  1:52.10Y   2:11.15  
 50 Quarin, Elizabeth M    18 Dayton Raiders-O  1:51.07Y   2:11.98  
 51 Everhart, Hanna J      19 Bloomsburg Area-  2:07.69    2:12.00  
 52 Duncan, Abigail J      17 Mount Lebanon Aq  2:13.87    2:12.30  
 53 Reyna, Alexa           13 Westchester Aqua  2:09.39    2:12.37  
 54 Tighe, Olivia L        18 Coastal Maine Aq  1:49.15Y   2:12.51  
 55 Taylor, Hayley S       16 Monocacy Aquatic  2:15.96    2:12.68  
 56 Panitz, Georgia A      19 Empire Swimming-  1:52.28Y   2:12.93  
 57 Donnelly, Megan H      18 Islanders Aquati  2:12.14    2:13.57  
 58 Gougelmann, Jennifer   17 Empire Swimming-  2:11.73    2:13.67  
 59 Noll, Emily R          15 All Star Aquatic  2:12.01    2:14.03  
 60 Trolle, Camilla O      16 X-Cel Swimming-N  2:17.02    2:14.29  
 61 Jogani, Elizabeth P    21 Univ Delaware Sw  1:52.35Y   2:14.39  
 62 Redisch, Lena J        19 All Star Aquatic  2:08.82    2:14.41  
 63 Griffith, Abbie M      16 Lake Erie Silver  2:13.54    2:14.42  
 64 Stark, Rachel A        21 Lake Shore Swim-  1:51.28Y   2:14.54  
 65 Naccarella, Maria E    17 Webster Swim Ass  2:18.26    2:14.82  
 66 Peterson, Daphne J     16 Aquabears-CT      2:14.60    2:14.93  
 67 Rice, Mckenzie F       19 Firestone Akron-  1:50.02Y   2:15.25  
 68 Steckiel, Emma J       17 Lancaster Aquati  1:52.04Y   2:15.67  
 69 Parker, Hannah I       14 Hatboro Horsham-  2:20.72    2:15.81  
 70 Snyder, Savanah M      17 Lancaster Aquati  2:17.39    2:18.06  
 71 Corby, Emma M          20 Pack Swim Team o  1:52.59Y   2:18.17  
 72 Cai, Miranda           16 X-Cel Swimming-N  2:13.37    2:18.66  
 73 Ehlers, Caroline K     18 Canton City Scho  2:14.68    2:18.96  
 74 Best, Jordan E         15 Monocacy Aquatic  2:22.24    2:19.40  
 75 Murphy, Janine A       15 Canton City Scho  2:17.95    2:19.88  
 -- Johnston, Sabrina K    15 Bgc-N. Westchest  1:51.99Y       DFS  
 -- Gable, Isabella G      19 Dayton Raiders-O  2:06.26        DFS  
 -- Franks, Ava L          17 Empire Swimming-  2:06.85         NS