SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 6  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Cook, Daniel J         21 Navy Swimming-MD  1:52.27    1:52.94  
  2 Johnson, Jay W         18 Hudson Explorer-  1:53.24    1:53.14  
  3 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  1:56.33    1:54.59  
  4 Knightly, Tyler B      17 Crimson Aquatics  1:55.98    1:54.92  
  5 Washart, Zachary F     20 Greater Philadel  1:55.28    1:54.94  
  6 Scannell, Thacher H    19 YMCA Of Greenwic  1:53.88    1:55.30  
  7 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  1:57.30    1:55.44  
  8 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  1:41.35Y   1:55.71  
 -----------------------------------------------------------------
  9 McLaughlin, Owen W     17 Southern Maine A  1:55.84    1:55.88  
 10 Fadel, Matthew J       19 Unattached-MD     1:54.83    1:56.02  
 11 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD  1:41.79Y   1:56.04  
 12 Berzolla, Andrew G     17 Crimson Aquatics  1:57.33    1:56.54  
 13 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  1:57.46    1:56.56  
 14 Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu  1:55.69    1:56.59  
 15 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  1:56.61    1:56.88  
 16 Spear, Scott A         16 Solo Aquatics-NE  1:56.70    1:56.95  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  1:57.79    1:56.96  
 18 Baker, James M         21 Victor Swim Club  1:57.57    1:57.00  
 19 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  1:56.40    1:57.09  
 20 Jay, Hayden F          16 Upper Arlington-  1:57.09    1:57.17  
 20 Replogle, Jacob        15 North Penn Aquat  1:59.11    1:57.17  
 22 Gustafson, Max J       20 Shaker Sharks-LE  1:57.16    1:57.30  
 23 Hare, Kyle             17 South Jersey Aqu  1:57.39    1:57.43  
 24 Bachman, Maxwell F     16 North Penn Aquat  1:41.46Y   1:57.59  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Sheldon, Connor J      16 Connecticut Aqua  1:57.94    1:57.60  
 26 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  1:57.41    1:57.74  
 -----------------------------------------------------------------
 27 McGoey, Matthew R      21 Bison Aquatics C  1:56.93    1:57.89  
 28 Christian, Brandon A   21 Club Mountaineer  1:57.45    1:57.90  
 29 Houlton, Zachary H     17 Bulldog Swimming  1:58.36    1:57.96  
 30 Clark, Nicholas M      16 North Penn Aquat  1:41.35Y   1:57.97  
 31 Lawless, Alec C        19 Unattached-MA     2:02.84    1:58.19  
 32 Kiesel, Garrett W      17 Empire Swimming-  2:00.53    1:58.25  
 33 Moore, Jered R         18 Una Peaq-AM       2:00.09    1:58.31  
 34 Tulenko, Ethan J       17 Racer X Aquatics  1:41.27Y   1:58.47  
 35 Ward, Zachary L        16 Buckeye Swim Clu  1:59.87    1:58.53  
 36 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S  1:40.34Y   1:58.78  
 36 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  1:57.71    1:58.78  
 38 Cushman, Timothy P     18 Empire Swimming-  1:57.52    1:58.83  
 39 Cusano, Tyler A        19 SoCo Aquatic Clu  2:01.75    1:59.35  
 39 Galecki, Joshua A      17 Allegheny North-  2:00.68    1:59.35  
 39 Elder, Alek R          15 Delaware Swim Te  2:01.71    1:59.35  
 42 Campbell, Samuel A     15 Dayton Raiders-O  2:04.15    1:59.94  
 43 Riedel, Alexander R    17 Monocacy Aquatic  1:41.61Y   1:59.98  
 44 Vann, Brady C          17 United Swim Asso  2:01.30    2:00.02  
 45 Bearor, Theodore J     17 Clifton Park-Hal  2:00.52    2:00.63  
 46 Eastham, Eric M        17 Pioneer Valley A  1:39.32Y   2:00.82  
 47 Rocca, Sean M          18 Tidewater Aquati  2:02.35    2:01.14  
 48 Cahnbley, Tobias J     17 X-Cel Swimming-N  2:03.79    2:01.44  
 49 Verstandig, Kyle J     20 Clifton Park-Hal  2:05.47    2:01.47  
 50 Wowk, William J        17 Mason Manta Rays  1:41.75Y   2:01.53  
 51 Deemer, Samuel K       16 Lake Erie Silver  2:02.34    2:01.63  
 52 Holzman, Andrew M      20 Empire Swimming-  1:56.84    2:01.71  
 53 Settembrine, Nicholas  18 Moon Aqua Club-A  2:03.74    2:01.72  
 54 Anderson, Carter R     17 Swim Ithaca-NI    1:58.95    2:01.96  
 55 Delisle, Nathan L      14 Bluefish Swim Cl  2:04.27    2:02.94  
 56 Banks, Ethan S         18 Canton City Scho  1:55.44    2:03.09  
 57 Ehling, John W         18 Allegheny North-  2:01.02    2:04.01  
 58 Shriner, Matthew D     20 Gator Swim Club-  2:02.79    2:04.08  
 59 Lilley, Jack A         17 South Jersey Aqu  2:03.94    2:05.40  
 60 Morris, Aiden K        17 Lake Shore Swim-  2:01.08    2:05.94  
 61 Brunsky, Matthew C     17 Dayton Raiders-O  2:05.61    2:06.10  
 62 Casey, Patrick         15 Radnor Aquatic C  2:04.78    2:06.37  
 -- Volin, Alexander W     17 South Jersey Aqu  1:58.29        DFS  
 -- Lenham, Eoin K         16 Annapolis Swim C  1:59.62         NS