SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 16  Men 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Schauer, Wesley E      16 Dayton Raiders-O  2:06.68    2:05.61  
  2 Ward, Zachary L        16 Buckeye Swim Clu  2:09.23    2:05.85  
  3 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD  2:05.71    2:06.32  
  4 Clark, Austin B        17 Coast Guard Blue  2:06.32    2:06.96  
  5 Badawy, Daniel         16 X-Cel Swimming-N  2:05.76    2:07.01  
  5 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I  2:06.86    2:07.01  
  7 Min, Tony J            17 Phoenix Swimming  1:52.88Y   2:07.24  
  8 Madzy, Joshua D        19 Club Mountaineer  2:09.24    2:07.43  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Landis, Luke A         18 Upper Arlington-  1:53.32Y   2:07.48  
 10 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest  2:08.77    2:07.49  
 11 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  2:09.72    2:07.85  
 12 Matteson, Owen K       16 Star Swimming-NI  2:08.35    2:07.91  
 13 Marquardt, Matthew D   21 X-Cel Swimming-N  2:05.58    2:08.02  
 14 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  2:09.04    2:08.27  
 15 Goldblatt, Leo W       17 Nation's Capital  2:04.42    2:08.33  
 16 Germain, Eli J         16 Cape Cod Swim Cl  2:06.03    2:08.39  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Hillery, Ryan P        16 Tide Swimming-VA  2:10.30    2:08.57  
 18 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  2:06.60    2:08.58  
 19 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  2:08.86    2:08.59  
 20 Armbruster, Andrew J   16 North Penn Aquat  1:51.19Y   2:08.69  
 21 Ewing, James T         14 The Fish-PV       2:09.09    2:08.76  
 22 Currie, Gavin P        16 Monocacy Aquatic  2:11.57    2:09.08  
 23 Qiao, Horace           19 Unattached-NE     2:07.73    2:09.17  
 24 Jalbert, Drew W        15 Connecticut Aqua  1:53.67Y   2:09.38  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Henkel, Bryce R        16 Una Cpp-AD        1:51.44Y   2:09.40  
 26 Horstkamp-Vinekar, Ia  17 Bluefish Swim Cl  2:08.73    2:09.52  
 26 Flint, Patrick J       18 Cougar Aquatic T  2:11.55    2:09.52  
 Swim-Off Required ----------------------------------------------
 28 Kosanovich, Branko A   17 Allegheny North-  2:09.58    2:09.62  
 29 Kurlich, Richard A     19 Firestone Akron-  2:10.02    2:09.76  
 30 Lamoureux, Gavin L     16 Tide Swimming-VA  2:09.55    2:09.96  
 31 Calder, Danny F        18 All Star Aquatic  2:08.15    2:09.99  
 32 Gustafson, Chachi G    17 Shaker Sharks-LE  2:09.05    2:10.37  
 33 Yu, Alan               17 Dragon Swim Team  1:50.47Y   2:10.52  
 34 Shriner, Matthew D     20 Gator Swim Club-  2:10.17    2:10.55  
 35 Poleto, John A         15 Una Gpac-MA       2:09.66    2:10.74  
 36 Him, Landon J          15 Bluefish Swim Cl  1:53.01Y   2:10.85  
 37 Clark, Thomas W        20 United Swim Asso  2:08.69    2:10.87  
 38 Laporte, Leo F         20 SoCo Aquatic Clu  2:07.59    2:11.11  
 39 Poplawski, Richard     13 Scarlet Aquatics  2:10.40    2:11.14  
 40 Spear, Scott A         16 Solo Aquatics-NE  1:53.67Y   2:11.20  
 41 Jiang, Shepard         16 Una WW-NJ         2:25.96    2:11.27  
 42 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  1:51.89Y   2:11.34  
 43 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S  1:52.51Y   2:11.48  
 44 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl  2:08.33    2:11.71  
 45 Clough, Michael J      19 Star Swimming-NI  1:53.35Y   2:11.79  
 46 Lutter, Thomas W       18 Lower Moreland S  2:11.64    2:11.84  
 47 Kim, Geonwoo           15 X-Cel Swimming-N  2:09.47    2:11.96  
 48 Rucci, Joseph R        18 Greater Philadel  1:52.74Y   2:13.34  
 49 Feng, Ethan Y          16 Una WW-NJ         2:13.49    2:13.43  
 50 Scheib, Drew K         17 Hampton Dolphins  1:53.22Y   2:13.63  
 51 Ma, Jonathan Y         18 Empire Swimming-  1:51.33Y   2:14.19  
 52 Ritchie, Ellis M       18 Empire Swimming-  2:18.87    2:14.28  
 53 Merrill, Colin F       19 Aquabears-CT      2:07.99    2:14.71  
 54 Tuckerman, Jacob S     19 Hudson Explorer-  2:16.57    2:15.53  
 55 Indest, Logan J        20 Buckeye Swim Clu  1:53.40Y   2:15.55  
 56 Musaku, Brandon        18 Crimson Aquatics  1:53.64Y   2:17.15  
 57 Laslo, Gabriel S       17 Blue Eagle Swimm  2:14.19    2:18.63  
 58 Ream, Sean A           19 Canton City Scho  1:53.30Y   2:21.38  
 59 Diges, Colton W        18 Moon Aqua Club-A  2:26.82    2:22.91  
 -- Bennici, Matthew D     19 Monocacy Aquatic  2:07.86         DQ  
 -- Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  2:09.62        DFS  
 -- Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu  2:09.51        DFS