SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 23  Women 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Mathieu, Tylor J       18 Grit Aquatics-CT  4:22.29    4:23.39  
  2 Dyjak, Ella S          16 Connecticut Aqua  4:25.65    4:23.75  
  3 Travis, Brooke S       19 Nation's Capital  4:18.65    4:24.39  
  4 Connors, Alexa H       17 Kingfish Swimmin  4:25.01    4:24.62  
  5 Kalandadze, Anna       18 Radnor Aquatic C  4:26.87    4:25.64  
  6 Geringer, Maya E       17 United Swim Asso  4:28.44    4:25.92  
  7 Reich, Megan A         15 Phoenix Swimming  4:24.24    4:26.28  
  8 Amuan, Malia T         15 Phoenix Swimming  4:26.42    4:26.44  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Hartigan, Madison R    19 Empire Swimming-  4:24.11    4:26.48  
 10 Breiter, Carol-lena P  17 Phoenix Swimming  4:27.55    4:26.91  
 11 Knapp, Sophia K        14 Tide Swimming-VA  4:55.78Y   4:27.03  
 12 Intihar, Elizabeth D   18 Buckeye Swim Clu  4:27.31    4:27.10  
 13 Lamoureux, Brooke M    20 Firestone Akron-  4:23.64    4:27.41  
 14 Brennan, Molly         17 Pack Swim Team o  4:57.49Y   4:28.25  
 15 Mock, Tessa J          16 Cape Cod Swim Cl  4:26.87    4:28.70  
 16 Spicer, Leigh K        16 Kingfish Swimmin  4:31.78    4:28.75  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Bagnall, Morgan P      15 Bulldog Swimming  4:28.35    4:28.80  
 18 Bastone, Alexandra A   14 YMCA Of Greenwic  4:59.97Y   4:29.15  
 19 Reyna, Alexa           13 Westchester Aqua  4:24.55    4:29.23  
 20 Hurst, Kate M          13 Scarlet Aquatics  4:31.91    4:29.85  
 21 Quarin, Elizabeth M    18 Dayton Raiders-O  4:28.65    4:29.90  
 22 Kehley, Claire E       15 Westport/Weston-  5:00.39Y   4:29.99  
 23 Weinstein, Claire J    12 Westchester Aqua  4:32.10    4:30.63  
 23 Sullivan, Abigail D    17 Solo Aquatics-NE  4:28.37    4:30.63  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Hamblett, Ava S        15 Hopkins Mariner-  4:58.10Y   4:31.05  
 26 Waggoner, Alexandra M  16 Jersey Wahoos-MA  4:28.23    4:31.27  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Stokes, Zoe E          17 X-Cel Swimming-N  4:59.06Y   4:31.32  
 28 Conley, Audrey M       16 Dayton Raiders-O  4:53.43Y   4:31.78  
 29 Amar, Kate M           18 Empire Swimming-  4:28.47    4:31.85  
 30 Li, Dana Y             14 Gator Swim Club-  4:28.62    4:31.89  
 31 Garner, Hannah P       17 Coast Guard Blue  4:59.85Y   4:31.90  
 32 Miller, Grace E        17 Morris County Sw  4:56.09Y   4:32.20  
 33 Lee, Susie             13 Scarlet Aquatics  5:01.13Y   4:32.22  
 34 Fox, Megan E           15 Egg Harbor Twp S  4:59.84Y   4:32.32  
 35 Reardon, Erin M        17 Upper Arlington-  5:00.02Y   4:32.46  
 36 Waggoner, Madeline M   14 Jersey Wahoos-MA  4:58.35Y   4:32.78  
 37 Lee, Megan C           15 Westchester Aqua  5:01.19Y   4:32.89  
 38 Wisner, Taryn A        16 Victor Swim Club  4:53.86Y   4:33.06  
 39 Christinis, Cateri M   20 Jewish Community  4:57.36Y   4:33.16  
 40 Brown, Hailey-autumn   13 The Fish-PV       5:02.31Y   4:33.27  
 41 Kahn, Shelby C         16 Unattached-MA     4:57.76Y   4:33.43  
 42 Johnson, Julia A       17 Lake Erie Silver  5:01.07Y   4:33.44  
 43 Rome, Norah K          15 SoCo Aquatic Clu  5:02.56Y   4:33.55  
 44 Giles, Rylie E         15 Ridgefield Aquat  5:01.87Y   4:33.58  
 45 Menzer, Emma G         18 Delaware Swim Te  4:27.15    4:33.93  
 46 Schulman, Emma K       17 Executive Swim C  5:02.01Y   4:35.09  
 47 Maguire, Abigail R     16 Bluefish Swim Cl  5:01.25Y   4:35.61  
 48 Park, Isabella         17 Scarlet Aquatics  4:36.11    4:36.68  
 49 Everhart, Hanna J      19 Bloomsburg Area-  4:54.63Y   4:36.92  
 50 Ritz, Erin             17 Una Pack-NI       4:58.83Y   4:37.74  
 51 Gougelmann, Jennifer   17 Empire Swimming-  4:35.58    4:38.46  
 52 Giordano, Ariana R     16 Scarlet Aquatics  4:38.88    4:38.68  
 53 Pryne, Jessica L       17 Unattached-MR     4:56.71Y   4:38.70  
 54 Sokolowski, Suzanne N  15 Webster Swim Ass  5:00.10Y   4:39.37  
 55 Redisch, Lena J        19 All Star Aquatic  4:28.71    4:40.06  
 56 Peterson, Daphne J     16 Aquabears-CT      5:03.08Y   4:40.40  
 57 Debaecke, Sydney E     15 Delaware Swim Te  4:58.57Y   4:42.32  
 58 Quel, Yana E           17 Phoenix Swimming  4:41.49    4:42.44  
 59 Parker, Hannah I       14 Hatboro Horsham-  5:00.28Y   4:43.25  
 60 Blom, Brooke S         16 Unattached-WV     4:47.26    4:53.16  
 -- Rice, Mckenzie F       19 Firestone Akron-  4:53.06Y       DFS  
 -- Phelps, Anna E         14 Plymouth Whitema  5:01.25Y       DFS