SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 29  Men 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Saladin, Trayton R     21 Club Mountaineer  2:04.00    2:02.38  
  2 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  2:06.88    2:04.10  
  3 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  2:07.65    2:06.86  
  4 Ewing, James T         14 The Fish-PV       2:08.03    2:06.97  
  5 Redmond, Lawrence S    19 Nation's Capital  2:07.17    2:07.28  
  6 McEachern, John B      17 Crimson Aquatics  2:10.13    2:07.29  
  7 Rucci, David J         18 Greater Philadel  2:07.10    2:07.53  
  8 Whetstine, Clayton C   15 Coast Guard Blue  2:10.27    2:07.64  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  2:08.56    2:08.28  
 10 Harlan, Josh W         19 Club Mountaineer  2:06.28    2:08.96  
 11 Tong, Justin H         17 X-Cel Swimming-N  2:11.71    2:08.98  
 12 O'Brien, Sam A         16 The Fish-PV       2:11.62    2:09.07  
 13 Simms, Sean A          16 Greater Philadel  2:08.83    2:09.51  
 14 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  2:10.20    2:09.53  
 15 Young, Jake E          17 Mason Manta Rays  2:10.45    2:09.86  
 16 Kiesel, Garrett W      17 Empire Swimming-  2:10.17    2:09.87  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Riedel, Alexander R    17 Monocacy Aquatic  2:09.09    2:09.91  
 17 Galbraith, Jack A      19 Unattached-VA     2:07.96    2:09.91  
 19 Hurle, Joseph M        17 Nys Aquatics, In  2:07.78    2:09.93  
 20 Stump, Zachary M       15 Dublin Community  2:10.16    2:09.98  
 20 Delisle, Nathan L      14 Bluefish Swim Cl  2:09.79    2:09.98  
 22 Russo, Angelo J        20 Club Mountaineer  1:48.10Y   2:10.00  
 23 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  2:09.49    2:10.07  
 24 Campbell, Samuel A     15 Dayton Raiders-O  2:09.78    2:10.26  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Cahnbley, Tobias J     17 X-Cel Swimming-N  2:09.90    2:10.56  
 26 Yburan, Jaeden-hans M  15 Cougar Aquatic T  1:52.66Y   2:10.67  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Liang-Gilman, Edwin L  17 X-Cel Swimming-N  2:11.87    2:10.68  
 28 Dubey, Mitchell C      15 Bluefish Swim Cl  2:10.52    2:10.71  
 29 Settembrine, Nicholas  18 Moon Aqua Club-A  2:11.88    2:10.73  
 30 Pierce, Adrien T       16 Empire Swimming-  2:09.98    2:11.27  
 31 Riva, Jake T           17 North Jersey Bar  1:51.69Y   2:11.38  
 32 Madzy, Joshua D        19 Club Mountaineer  1:48.98Y   2:11.68  
 33 Rine, Joshua V         20 Dayton Raiders-O  2:08.90    2:11.94  
 34 Horstkamp-Vinekar, Ia  17 Bluefish Swim Cl  2:10.54    2:12.29  
 35 Neff, Ethan L          17 Peninsula Wave R  1:51.18Y   2:12.30  
 36 Titus, Zachary E       17 Peninsula Wave R  2:14.23    2:12.33  
 37 Coleman, Nathan J      15 Bluefish Swim Cl  2:11.57    2:12.54  
 38 Maldari, Caleb D       14 Gator Swim Club-  2:11.59    2:12.67  
 39 Stoll, Eli C           15 Greater Columbus  2:12.63    2:12.72  
 40 Twiss, Austin R        18 Westport/Weston-  2:12.12    2:12.87  
 41 Marquardt, Matthew D   21 X-Cel Swimming-N  2:08.37    2:12.89  
 42 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  2:11.58    2:13.10  
 43 Bell, Brandon S        16 Egg Harbor Twp S  1:52.59Y   2:13.79  
 43 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  1:52.47Y   2:13.79  
 45 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI  1:52.29Y   2:13.89  
 46 Currie, Gavin P        16 Monocacy Aquatic  2:11.44    2:14.08  
 47 Leighninger, Ian F     17 Dayton Raiders-O  2:11.75    2:14.24  
 48 Replogle, Jacob        15 North Penn Aquat  2:13.60    2:14.35  
 49 Yu, Andrew S           15 Ridgefield Aquat  2:11.61    2:14.39  
 50 Tingley, Aaron R       17 The Fish-PV       2:14.81    2:14.65  
 51 Wahl, Alec J           20 Webster Swim Ass  2:13.71    2:15.01  
 52 Eckerson, Benjamin     16 Stingrays-NJ      2:19.68    2:15.64  
 53 Rocca, Sean M          18 Tidewater Aquati  2:17.41    2:15.72  
 54 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  2:11.55    2:15.90  
 55 Tuckerman, Jacob S     19 Hudson Explorer-  2:13.28    2:16.50  
 56 Lilley, Jack A         17 South Jersey Aqu  2:11.47    2:16.92  
 57 Toothman, Zachary J    16 Cleveland Swim I       NT    2:17.86  
 58 Thomas, Alec J         19 Peninsula Wave R  2:11.96    2:17.98  
 59 Laslo, Gabriel S       17 Blue Eagle Swimm  2:21.21    2:18.11  
 60 Bennici, Charles R     17 Monocacy Aquatic  2:15.11    2:18.27  
 61 Ma, Jonathan Y         18 Empire Swimming-  1:52.63Y   2:18.48  
 62 Bogniard, Joshua D     16 North Hills Aqua  2:16.92    2:18.53  
 -- Cushman, Timothy P     18 Empire Swimming-  1:52.31Y       DFS  
 -- Schauer, Wesley E      16 Dayton Raiders-O  2:14.29        DFS